środa, 06 maj 2015 10:11

Jakich kosmetyków używają mężczyźni, by wyglądać idealnie?

Nowa generacja kosmetyków dla mężczyzn już dostępna jest w Polsce. Według specjalisty z CincoTerra.pl furorę zrobią: korektor eliminujący cienie pod oczami, odmładzający żel pod oczy oraz... tusz do stylizacji rzęs i brwi marki 4VOO.

Już dawno minęły czasy, gdy woda po goleniu i dezodorant były jedynymi kosmetykami dla mężczyzn. Dziś oni sami szukają produktów do twarzy, a rynek wychodzi im naprzeciw.

Lifting twarzy dla mężczyzn

Mężczyźni potrzebują specjalnych kosmetyków, ponieważ ich skóra jest o 20% grubsza niż skóra kobiet. Mają większe pory, które w ciągu dnia gromadzą więcej kurzu, co oznacza że potrzebują uwzględniających to kremów nawilżających i żeli do mycia twarzy.

Produkty „skin care" dla mężczyzn dostępne w popularnych drogeriach to nie wszystko. XXI wiek przyniósł wyspecjalizowane linie MakeUp. Dziś nie tylko prezenterzy, modele, biznesmeni czy inne osoby publiczne korzystają z pełnej gamy męskich kosmetyków. Do wyboru mają korektory, bronzery, maseczki, peelingi i toniki do twarzy. Za oceanem specjaliści komentują to wprost: „Mężczyźni chcą maskować niedoskonałości. Pomysł odświeżenia cery odrobiną pudru do twarzy nie wydaje się już niczym wyjątkowym."

Luksusowa marka 4VOO w

Wśród światowych gigantów produkujących kosmetyki dla mężczyzn są Clinique, Clarins i Jean Paul Gaultier. Mimo to za najbardziej ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn uznawane są produkty kanadyjskiej marki 4VOO, m.in. za skuteczne działanie liftingujące.

W przeciwieństwie do kobiet, które uwielbiają testować kosmetyki w drogeriach, mężczyźni zrobią wszystko, by kupić kosmetyk nie wychodząc z domu. Na te potrzeby odpowiadają wyspecjalizowane sklepy internetowe, np. awangardowy butik CincoTerra.pl, który odważnie wprowadził do Polski sztandarowe kosmetyki 4VOO dla mężczyzn.

- „Coraz więcej firm kosmetycznych na świecie otwiera się na mężczyzn, ale rzadko która wprowadziła zarówno męskie serie SkinCare jak i MakeUp. Już samo to jest w 4VOO bardzo progresywne. – mówi Rafał Lipski, Koordynator Projektu CincoTerra.pl. - Kosmetyki 4VOO należą do luksusowych, nie koniecznie ze względu na ceny – a ze względu na jakość. Zostały bardzo dobrze przyjęte w Kanadzie, USA, Japonii i Niemczech."

W ofercie CincoTerra.pl znajdują się m.in. 4VOO Korektory Pewności Siebie z kolekcji Distinct Man, które doskonale pokrywają cienie pod oczami i inne znamiona na skórze, np. zaczerwienienia. Kolor korektora można dobrać do odcienia skóry.

© 2013-2020 by SN2.EU