Wydrukuj tę stronę
wtorek, 23 luty 2021 20:01

Dress code wiosną - co wypada ubrać, a czego nie w ciepły dzień?

sukienki letnie do pracy sukienki letnie do pracy

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, zatem już dziś warto uzupełnić szafę o kilka elementów garderoby, by zadbać o różnorodność stylizacji.

Dress code wymaga od nas dopasowania się do ogólnie przyjętych norm i reguł, dlatego warto zadbać o różnorodność garderoby, która pozwoli stworzyć stylizację na każdy dzień.

Dress code w pracy

O ile na co dzień można sobie pozwolić na szaleństwa, strój do pracy musi spełniać normy i reguły ogólnie przyjęte. Strój służbowy jest bardzo istotny i wpływa również na wizerunek firmy. Od zawsze sprawdzonym elementem garderoby do pracy jest elegancki garnitur. W biurze doskonale się obroni, a stonowane kolory zawsze stanowią bezpieczny wybór. W przypadku kolorów zdecydowanych, warto dobrać do całości koszulę w jasnym kolorze, by nieco ostudzić krzykliwą barwę. Stylizację warto uzupełnić o torebkę i buty w tym samym kolorze, by nadać całości elegancji.

Kiedy na zewnątrz robi się cieplej, warto postawić na kobiece stylizacje, które są nie tylko wygodne, ale również doskonale się prezentują. Idealnie skrojone garsonki, sukienki letnie do pracy, spódnice ołówkowe i klasyczne spodnie. Nieodzowna jest oczywiście koszula oraz zwiewne bluzki. Kilka elementów pozwoli stworzyć liczne stylizacje na każdy dzień. 

Mniej znaczy więcej

Strój do pracy powinien charakteryzować się prostotą i elegancją. W tym przypadku zasada: "mniej znaczy więcej" sprawdza się w każdym aspekcie. Istotny jest nie tylko krój, ale również stonowany kolor i odpowiedni materiał. Dlatego warto unikać zbyt dużej ilości biżuterii i dodatków, by nie wyglądać zbyt krzykliwie. Odpowiedni wizerunek świadczy o powadze i profesjonalizmie. Warto zatem dostosować się do panujących zasad, by nie wyróżniać się na tle innych pracowników i nie narażać się na zbędną krytykę. 

Czego nie ubierać do pracy?

Dress code w pracy to również niepisane zasady, czego nie powinno się nosić. Niestosowny strój jest źle odbierany przez współpracowników i świadczy o braku profesjonalizmu. Co zatem jest niedopuszczalne?

Na czoło wysuwają się oczywiście wszelkie sukienki i bluzki ze zbyt dużym dekoltem. Bluzeczki na ramiączkach lub całkowicie ich pozbawione to nie jest odpowiedni strój do pracy. Mini spódniczka, obcisła bluzeczka czy odsłaniająca brzuch to propozycje na urlop. Wśród niestosownych elementów garderoby warto wskazać na japonki, szorty letnie, przezroczystą odzież, legginsy, duże wycięcia w spodniach i spódniczkach oraz buty na rzemykach. 

Warto również zaznaczyć, że do pracy nie wypada zakładać wszelkich koszulek i elementów garderoby z hasłami politycznymi, religijnymi i seksistowskimi. Firma to nie miejsce na manifestacje i prezentacje swoich przekonań i wartości. Co więcej, to ryzyko narażenia się na krytykę współpracowników i co gorsza szefostwa. 

Odpowiednie stylizacje do pracy pozwalają zachować odpowiednią powagę i profesjonalizm. Mimo iż coraz częściej odchodzi się od dawnych standardów, pewne zasady pozostały niezmienne i należy dostosować się do panujących reguł. Warto zatem mieć w szafie sukienki letnie do pracy o klasycznym fasonie, by stworzyć bezpieczne i elegancje stylizacje.