Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 13 lipiec 2020 17:59

Świeczki pływające – co musisz o nich wiedzieć?

Świeczki pływające Świeczki pływające

Nieodłącznym elementem dekoracji każdego przyjęcia są świeczki. W zależności od indywidualnych preferencji, można zdecydować się na proste lub pieńkowe świece lub te utrzymane w kształcie kuli. Jest jeszcze jedno rozwiązanie, które w ostatnich latach cieszy się wyjątkową popularnością.

To niepozornie wyglądające świeczki pływające, które choć małe, to jednak potrafiące wyczarować zjawiskowy klimat. Mimo, że wyglądem przypominają klasyczne i wszystkim dobrze znane tealighty, to jednak efekt, który potrafią osiągnąć we wnętrzu jest o wiele bardziej zdumiewający. Co więcej, występują w nieograniczonych odsłonach kolorystycznych, dzięki czemu bez trudu każdy będzie mógł je dobrać do własnego wystroju.

Jak wykorzystać ich potencjał?

Nie od dziś wiadomo, że proste rozwiązania są najlepsze. Podobnie rzecz ma się w przypadku świeczek pływających, takich jak https://alleglass.pl/pl/c/Swieczki-plywajace/42. Ich sprawdzonym pomysłem jest umieszczenie w dekoracyjnych, szklanych misach, wazonikach, wazonach, a nawet efektownie wyglądających kieliszkach. W takiej odsłonie udekorują przyjęcie z okazji Chrztu Świętego czy Komunii, ale również znajdą wielu zwolenników wśród osób poszukujących niecodziennych ozdób na wesele. Równie oryginalnie zaprezentują swój urok na recepcji hotelowej. Tak naprawdę, pomysłów na wykorzystanie świeczek pływających jest wiele. Choć najczęściej stosowane są do dekoracji sal, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ich urokiem cieszyć się również we wnętrzu własnego domu.

Dodatki

Świeczki pływające umieszczone w naczyniu z wodą już wyglądają efektownie. Są jednak sposoby na to, aby jeszcze bardziej podnieść ich urok. Jak można to uczynić? Świetnie w tym zakresie sprawdzą się różnego rodzaju kwiaty, girlandy z perełek, wstążek czy innych akcesoriów, które wkomponowane w szklane wazony, misy czy świeczniki wykreują aurę nastrojowości. Spokojnie dryfujące na powierzchni wody wytworzą aurę harmonii i równowagi, nierzadko oprócz walorów dekoracyjnych, osiągając również wymiar odprężający.

Co z kolorami?

Świeczki pływające to popularny dodatek, po który chętnie sięgają nie tylko restauratorzy, ale również wszyscy, którzy pragną nadać organizowanemu przyjęciu wyjątkowej aury. Sprzyja temu nie tylko różnorodność szklanych naczyń i dodatków, ale również bogactwo samych świeczek. W sprzedaży bowiem znaleźć można modele utrzymane w klasycznej bieli, jak również w kolorze eleganckiego złota czy modnego srebra. Dla poszukiwaczy wyrazistych odcieni, z pomocą przychodzą pływające świeczki w zielonej, żółtej, pomarańczowej, czerwonej, a nawet czarnej barwie, które pozwolą stworzyć wrażenie interesującego kontrastu.