Wydrukuj tę stronę
czwartek, 02 lipiec 2020 09:53

Fototapeta z motywem lasu – jak ją wykorzystać we wnętrzu

Las to ceniony i uniwersalny motyw, który bywa często wykorzystywany w aranżacji pomieszczeń. Być może niektórym z nas kojarzy się albo z mrocznymi fotografiami lub przeciwnie bardzo radosnymi, które zostały zamienione na wielkoformatową tapetę. Nie jest to na pewno jedyna opcja. Jak wybrać motyw, który będzie przyciągał wzrok swoim oryginalnym wyglądem? Sprawdźcie pomysły na fototapetę las, jeśli chcecie nieco odpocząć od zgiełku miasta i szukacie sposobów na powrót do natury.

 

Motyw lasu dla tych, którzy kochają przyrodę

Fototapeta las na ścianie może być wyrazem zamiłowania do przyrody. Działa odprężająco na zmysły, uspokaja, pozwala przenieść się myślami na łono natury. Taki motyw w pomieszczeniach będzie ciekawym urozmaiceniem, jeśli stylistyka zostanie odpowiednio dobrana. Las to też symbol zagubienia, niepewności, różnorodności, ochrony. Las liściasty, iglasty, mieszany – każdy typ jest w Polsce popularny i może zbudować inną atmosferę we wnętrzu. Zachwyćmy się tą specyficzną roślinnością i wprowadźmy ją do wnętrz!

Nowoczesna fototapeta 3D

Wśród propozycji fototapet na zamówienie fototapety 3D cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż są nowoczesne, a przy tym stanowią ciekawą formę ściennej dekoracji. Fototapety przestrzenne sprawdzą się z pewnością w dużych pomieszczeniach, w których można budować iluzję wchodzenia w las. Taka dekoracja w połączeniu z odpowiednim oświetleniem sprawi, że na ścianie zostanie zbudowany magiczny klimat. Fototapety tego typu mogą się znacząco różnić. Las liściasty doda wnętrzu więcej ciepła i uroku. Przykładowo fototapeta przedstawiająca las brzozowy, w którym promienie światła przenikają między gałęziami to opcja godna rozważenia. Tego typu fototapeta na wymiar sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu eklektycznym lub modernistycznym.

Las iglasty z kolei zaprezentowany na fototapecie wprowadzi aurę tajemnicy, a czasem nieco mroczny charakter. Możemy nim udekorować ścianę w salonie albo za łóżkiem w sypialni. Niewielki fragment można też umieścić w dużym salonie kąpielowym, jeśli będą to mgliste motywy z mniejszą liczbą szczegółów. Lasy iglaste są chłodniejsze, dlatego dobrze współgrają we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim lub nowoczesnym.

Co ważne, jeśli nie chcemy, aby fototapeta ze zdjęcia rzucała się w oczy, a jedynie stanowiła tło w salonie lub innym pomieszczeniu w domu, wybierzmy monochromatyczny motyw lub taki, na którym będą widocznie pnie drzew z dużą liczbą liści, rosnące dość symetrycznie. Im mniej kolorów i detali w takim wypadku, tym lepiej. Godnym uwagi motywem jest las w zimie, ale trzeba pamiętać, że da odczucie chłodu i może być dobrą dekoracją raczej w chłodnej porze roku.

Na fototapetach 3D z motywem lasu często pojawia się również płynący strumień. Może to być ciekawa dekoracja do pokoju kąpielowego, jeśli będzie tłem dla dużej, wolnostojącej wanny. Jeśli lubicie egzotykę, to oryginalnym rozwiązaniem będzie fototapeta 3D przedstawiająca las tropikalny.

Fototapeta las w 3D

Fototapeta las w 3D

Fototapety rysunkowe oraz malarskie

Motyw lasu to dobry pomysł na aranżację pokoju małego dziecka. Godne uwagi są stworzone komputerowo dżungle, które dodadzą radości aranżacji dziecięcego pokoju. W takiej sytuacji trzeba jednak pamiętać o dodatkach. Mogą to być przykładowo podwieszone u sufitu liny do podciągania się, huśtawka na linach czy też pościel z motywem innego lasu.

Fotapeta las dla dzieci

Fototapeta las dla dzieci

W pokoju nastolatek, czyli tapety młodzieżowe

W pokoju młodzieżowym piękną dekoracją będzie fototapeta malowana akwarelami. To bardzo subtelne rozwiązanie, które podkreśli w pokoju dla dziewczyn kobiecy akcent. Fototapety tego typu mogą być bardzo stonowane i oscylować wokół konkretnej kolorystyki, ale też barwne i niecodzienne – zawsze motyw musi współgrać z charakterem młodego człowieka i jego upodobaniami.

We wnętrzach w stylu skandynawskim sprawdzą się różne rodzaje drzew, które wyglądają jakby były rysowane markerem albo ołówkiem. Takie fototapety będą idealne do minimalistycznych, dziecięcych pokoi i będą stanowić tło dla biurka bądź za łóżkiem. W pokojach dziecięcych sprawdzi się też fototapeta las w drobny, powtarzający się wzór.

Las w minimalistycznej odsłonie

Nie każdy z nas dobrze czuje się we wnętrzach, na których widoczny jest prawdziwy las. Wtedy dobrym rozwiązaniem są motywy przedstawiające las zmodyfikowany przez grafików. Może to być np. las brzozowy z multiplikowanymi drzewami, który będzie się opierał na czerni i bieli. Fototapety do kuchni mogą również wprowadzać naturę bez ingerencji w jej minimalizm oraz prostotę. Jeśli zależy wam na kolorach, to ciekawym rozwiązaniem są zmultiplikowane drzewa z wielokolorowym gradientem. Inny pomysł to zobrazowanie dekoracji z samych gałęzi, które wręcz „wyrastają ze ściany”. To dobry pomysł na efektowną dekorację do minimalistycznych przestrzeni.

Fototapeta dla minimalistów

Fototapeta las dla minimalistów

Niepowtarzalna dekoracja z natury

Las jest doskonałym motywem do nowoczesnym wnętrz. Fototapeta 3D, czarno-biała wyglądają jak malowana czy może w formie kolorowanki dla dzieci będzie dobrą alternatywą dla fototapety przedstawiającej światowe metropolie jak fototapeta Paryż czy fototapeta Nowy Jork. Możliwości jest naprawdę wiele, co daje szansę na metamorfozę wnętrza w domu.