Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 24.

Wydrukuj tę stronę
środa, 15 lipiec 2015 13:03

Gwiazdy na pomoc! Charytatywny Turniej golfowy: STARS CUP – Sobienie Królewskie – Skolimów 2015

W sobotę, 11 lipca na polu golfowym w Sobieniach Królewskich odbył się charytatywny turniej Stars Cup. Na 18-dołkowym, mistrzowskim polu spotkały się takie gwiazdy jak Tomasz Karolak, Magdalena Boczarska, Piotr Gąsowski czy Jacek Rozenek. Cały dochód z Turnieju został przekazany na rzecz Fundacji Aktorów Weteranów Scen Polskich.

Sobotni turniej cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród amatorów golfa jak i środowiska aktorskiego. Goście tłumnie zjechali się na oddalone 30km od Warszawy pole Sobienie Królewskie. W rywalizacji wzięło udział 28 osób plus caddie, czyli osoby wspomagające graczy turniejowych a wśród nich znaleźli się m.in. Tomasz Karolka czy Magdalena Boczarska. Oficjalnie w turnieju wzięli udział m.in. Piotr Gąsowski, Jacek Rozenek, Wiktor Zborowski czy Tadeusz Drozda.

Najlepszy w konkursie „Nearest to the pin”, w którym piłka powinna znaleźć się jak najbliżej dołka okazał się Jacek Rozenek z wynikiem 30 cm, na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Materna 66cm, a trzecie miejsce zajęli ex aequo Tomasz Karolak i Krzysztof Wieszczek 80 cm. Pierwsze miejsce w klasyfikacji całego Turnieju objęła drużyna w skład której wchodzili Andrzej Jeziorek , Marcin Michalski Marcin i Krzysztof Krauze.

Całe wydarzenie było szczególnie ważne gdyż dochód z turnieju przekazany został na rzecz Fundacji Aktorów Weteranów Scen Polskich.

Z roku na rok przybywa w naszym klubie i na polu golfowym aktorów, którzy zakochali się w golfie. – mówi Piotr Szymański, Dyrektor Sobienie Królewskie Golf&Country Club . Na co dzień można spotkać u nas Pana Tadeusza Drozdę czy Jacka Rozenka. Ogromnie nam miło, że dołączyli do nas również i dzisiaj. – dodaje.

Następnego dnia odbyła się druga część wydarzenia – piknik golfowy w Skolimowie. Na pikniku w Domu Aktora w Skolimowie pojawiło się wielu znakomitych artystów: Emilia Krakowska, Lidia Stanisławska, Ewa Ziętek czy Olgierd Łukaszewicz a także przedstawiciele młodszego pokolenia jak np. Krzysztof Wieszczek, Kasia Nova i Rafał Zawierucha. Zawodnicy mogli odpocząć i odetchnąć po rozegranym turnieju a także odebrać wywalczone trofea zaś zaproszeni goście zaznajomić się z tematyką golfa podczas organizowanej przez Sobienie Królewskie Akademii. Ośrodek w Skolimowie powstał w 1928 roku, aby legendarni artyści polskiego teatru i kina mogli godnie spędzić starość. To właśnie dla nich organizowany został charytatywny event.