Wydrukuj tę stronę
piątek, 03 lipiec 2020 11:21

Jaki samozamykacz do drzwi wybrać?

Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

W niektórych przypadkach montaż samozamykacza do drzwi jest wymuszony przepisami prawnymi. Nie da się też ukryć, iż taka opcja jest bardzo wygodna - nie trzeba przejmować się tym, że ktoś zapomni za sobą zamknąć drzwi. Masz małe dzieci? Przebywasz w klimatyzowanym pomieszczeniu? Sprawdź jak działa samozamykacz drzwi!

1.   Jak działa samozamykacz do drzwi?

2.   Na co zwrócić uwagę wybierając samozamykacz?

3.   Samozamykacz do drzwi - rodzaje

Jeżeli chcesz mieć wreszcie z głowy problem wiecznie otwartych drzwi, to sięgnij po samozamykacz drzwi.

Jak działa samozamykacz do drzwi?

Samozamykacz do drzwi to takie sprytne urządzenie, które wyręcza człowieka w czynności co prawda prostej, lecz na tyle błahej, iż wielu ludzi o niej po prostu zapomina. Szczelne zamykanie drzwi jest niezwykle istotne zwłaszcza w pomieszczeniach klimatyzowanych. Przez niedomknięte skrzydło do środka budynku będzie przedostawać się ogrzane powietrze z zewnątrz i cała energia, którą pobrała wcześniej klimatyzacja, pójdzie na marne. Samozamykające się drzwi to dobry patent przy małych dzieciach. Jeżeli zapomnisz domknąć drzwi na taras, to nie musisz się martwić, iż maluch pod Twoją nieuwagę opuści pomieszczenie.

Na co zwrócić uwagę wybierając samozamykacz?

To, czy drzwi będą zamykały się płynnie i sprawnie, zależy od odpowiedniego doboru samozamykacza. Samozamykacz drzwi powinien przede wszystkim pasować do skrzydła. Z rodzajami urządzeń wspomagających zamykanie się drzwi, możesz zapoznać się w dalszej części artykułu.

Wybierając produkt, zwróć uwagę na to, jaka jest waga i szerokość skrzydła. Ogromne znaczenie ma także miejsce montażu. Samozamykacz będzie założony na drzwiach wewnętrznych czy zewnętrznych? Poszczególne modele różnią się od siebie parametrami, na przykład szybkością zamykania, opóźnieniem zamykania czy ogranicznikiem otwarcie maksymalnego. Dobierz produkt pod kątem swoich oczekiwań, a z pewnością doskonale będzie spełniał swoją funkcję.

Samozamykacz drzwi - rodzaje

Nie każdy samozamykacz będzie pasował do każdych drzwi. Ze względu na sposób montowania wyróżnić można między innymi samozamykacze nawierzchniowe takie, które są wpuszczane w skrzydło oraz montowane w podłodze. Inny podział występuje z uwagi na rodzaj drzwi, przy których ma być zamontowany samozamykacz. Inny zostanie wybrany do drzwi wahadłowych, a inny do rozsuwanych. Jeżeli będziesz mieć problem z tym, jaki samozamykacz drzwi powinieneś wybrać, to możesz zawsze poprosić o poradę pracownika sklepu lub przedstawiciela producenta. Z pewnością chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.