Montag, 11 Januar 2021 12:20

Centrum okulistyczne – podjęcie decyzji o zabiegu na zaćmę

Okulista Warszawa Okulista Warszawa

O tym czy i kiedy operować zaćmę decyduje przede wszystkim pacjent wspólnie z lekarzem.

Decyzja o operowaniu schorzenia, jakim jest zaćma, powinna być podjęta, kiedy choroba powoduje zaburzenie dotychczasowego trybu życia, przez co wykonywanie codziennych czynności, czy zwykłe wyjście do pracy, wiąże się z dużym obciążeniem dla pacjenta. Okulista Warszawa rekomenduje, aby nie czekać do ostatniej chwili z chorobą i zgłosić się do specjalisty jeszcze przed całkowitym dojrzeniem zaćmy.

 

Rzadko kiedy można spotkać się z przeciwwskazaniami zdrowotnymi, które uniemożliwiłyby leczenie zaćmy. Zapewne dzieje się, to dzięki temu, że zabieg ten nie zmusza do zastosowania znieczulenia ogólnego i długiej rekonwalescencji. Jest on w pełni bezpieczny i zabiera mało czasu. Centrum okulistyczne prosi każdego pacjenta przed wykonaniem planowanej operacji o zrobienie wcześniej określonych badań dodatkowych i na podstawie tego przeprowadza konsultacje, podczas których pacjent poddawany jest szczegółowym badaniom okulistycznym. Dzięki takiej procedurze możliwe jest właściwe przygotowanie pacjenta do operacji i zapewnienie bezpiecznie przeprowadzonego zabiegu. Jeżeli wszystko przebiega zgodnie z planem – pacjent po 2-3 godzinach od zabiegu, może wrócić do domu.

Choroba oczu - leczenie jaskry

Jaskra jest chorobą, która polega na uszkodzeniu nerwu wzrokowego, powoli doprowadzając go do pogorszenia i osłabienia, a finalnie może powodować utratę wzroku. Niestety jaskra należy do grupy chorób utajonych, przez bardzo długi czas nie daje żadnych objawów. Warto więc systematycznie korzystać z oferty centrum okulistycznego i badać oczy. Specjaliści, którzy zajmują się diagnostyką tej choroby, z pewnością będą w stanie udzielić wyczerpujących informacji na temat tego jak powstaje jaskra i kto może szczególnie być na nią narażony.

Warto wiedzieć, że w przypadku zdrowego oka, przejrzysta ciecz wodnista krąży wewnątrz przedniej komory oka, stąd też, aby oko działało prawidłowo, w komorze powinna utrzymywać się właściwa ilość wodnistej cieczy, niestety w przypadku schorzeń ta sytuacja może wyglądać nieco inaczej, dlatego warto udać się do specjalistów.