Donnerstag, 26 März 2020 14:42

Co wziąć pod uwagę wybierając koszulkę męską w dużym rozmiarze

koszulki męskie duże rozmiary koszulki męskie duże rozmiary

Każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie przynajmniej kilkanaście koszulek. Niektórzy noszą je tylko jako garderobę w stylu sportowym, zakładają je w czasie odpoczynku, czy w domu. Inni zaś wkładają  je także do bardziej eleganckiego stroju, na przykład pod marynarkę. Panowie, którzy są puszyści, nie muszą ubierać się nudnie.

Mogą wybierać z bogatej obecnie oferty ciekawe i oryginalne koszulki męskie duże rozmiary są bowiem łatwo dostępne. O czym warto pamiętać przy ich wyborze?

 

Rozmiar koszulki

Aby koszulka ładnie się prezentowała na sylwetce ważne jest wybranie odpowiedniego jej rozmiaru. Zbyt obcisła, opinająca ciało nie jest zbyt dobrym pomysłem, szczególnie dla mężczyzn o większej sylwetce. Podobnie nie zaleca się noszenia zbyt luźnych bluzek, które sprawiają wrażenie niechlujności, zupełnie nie nadają się pod marynarkę. Idealne koszulki męskie duże rozmiary są lekko dopasowane w górnej części sylwetki, natomiast luźniejsze w dolnej.

Długość bluzki

Bluzka musi mieć odpowiednią długość, tak aby po podniesieniu rąk, czy też przy schylaniu się nie odkrywała dużych części ciała. Powinno być możliwe wygodne włożenie jej do spodni. A zatem nie może być ani za długa ani za krótka. Uważa się, że powinna sięgać do górnej linii bioder. Zazwyczaj koszulki męskie duże rozmiary są tak uszyte, że można dobrać je do wzrostu. Odpowiedni jej rozmiar i długość pozwalają ukryć niektóre mankamenty sylwetki i dobrze się w niej prezentować.

Fason koszulki

Ładnie wyglądająca bluzka męska nie może mieć zbyt dużego dekoltu. Zbyt duże wycięcie z przodu, w kształcie litery V, które odsłania zaczną część torsu nie wygląda zbyt elegancko. Tak samo źle prezentuje się duże wycięcie na plecach. Estetyczne i pożądane wykończenie to takie, które kończy się razem z szyją i jest zaokrąglone. Zupełnie wykluczone są koszulki męskie duże rozmiary z dekoltem w tzw. łódkę. Natomiast te z kołnierzykiem prezentują się zawsze bardzo elegancko.

Kolor i wzory na bluzkach

Dla panów noszących duże rozmiary na pewno odpowiednie będą jednobarwne koszulki. Takie kolory jak szary, czarny czy biały są po prostu klasyką, pasującą do różnych okazji i stylów. Panowie ci powinni unikać dużych, krzykliwych wzorów na bluzkach. Powinni więc wybierać delikatny nadruk, ewentualnie drobny wzór. Kolorystyka powinna być dostosowana do okazji na jaką zostanie założone ubranie. Warto zwrócić też uwagę na jakość materiału z jakiego uszyto koszulki męskie, najlepszym jest naturalna bawełna wchłaniająca pot i pozwalające oddychać skórze.

Wybierając koszulki męskie warto wziąć pod uwagę wszystkie wymienione aspekty, czyli odpowiedni rozmiar, fason i kolor, aby skompletować garderobę, odpowiednią na różne okazje i pasującą do każdej stylizacji. Dobrze dobrane bluzki pomogą też ukryć pewne niedoskonałość figury.

Gelesen 83 mal

Ähnliche Artikel