Mittwoch, 19 Februar 2020 13:09

Poznaj smak prawdziwie pysznej zabawy!

Wszyscy uwielbiamy czekoladę. Jest to pyszna przekąska i skuteczny środek antydepresyjny. Sięgamy po czekoladę zawsze, gdy mamy ochotę na coś słodkiego. Naukowcy udowodnili, że spożywanie czekolady sprawia wzrost stężenia endorfin w naszej krwi, czyli hormonu szczęścia.

Coraz częściej organizowane są festiwale czekolady, na których twórcy czekolady z całego kraju prezentują swoje wyroby. Prawdziwi mistrzowie są w stanie zrobić z niej prawdziwe dzieła sztuki, dlatego festiwale czekolady są wielką atrakcją dla całej rodziny.

Mistrzowie czekolady w mieście króla Kraka

Gorzka, nadziewana, smakowa, z orzechami, czy z posypką – rodzajów czekolady jest ta wiele, że każdy może znaleźć swój ideał. Przysmak wytwarzany z nasion kakaowca wciąż pozostaje najpopularniejszą słodką przekąską, dlatego festiwal czekolady w Krakowie jest jednym z najsłodszych wydarzeń w mieście. Lista atrakcji, które odbędą się w ramach festiwalu czekolady, jest naprawdę długa i są wśród nich między innymi:


strefa wystawowa polskich i zagranicznych manufaktur czekolady, na których wystawione będą praliny, ciastka, lizaki, founde i inne czekoladowe pyszności, których próżno szukać na sklepowych półkach,
• warsztaty dla dzieci, na których najmłodsi nauczą się robienia i zdobienia pralin. Warsztaty poprowadzą prawdziwi mistrzowie cukiernictwa,
• warsztaty dla dorosłych, podczas których będzie można nauczyć się lepienia i dekorowania figurek z masy lukrowej,
Mistrzowski Konkurs Tortów i Małych Form Cukierniczych dla amatorów,
strefa kreatywnych zabaw z czekoladą.

Słodka pomoc potrzebującym

Podczas festiwalu odbędzie się akcja społeczna ,,Oddaj krew za torbę słodyczy’’, która organizowana jest wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Festiwal czekolady w Krakowie będzie wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci, dlatego warto jest wybrać się tam z najbliższymi. Mnogość atrakcji i wyjątkowe słodkości pozwolą na kreatywny i słodki wypoczynek.