• Skorzystaj z kalkulatora kredytowego i podejmij świadomą decyzję finansową!

  Skorzystaj z kalkulatora kredytowego i podejmij świadomą decyzję finansową!

  Planujesz wziąć pożyczkę osobistą? Użyj prostego kalkulatora dostępnego online, aby oszacować miesięczną płatną ratę. Taki kalkulator kredytowy to niezwykle przydatne narzędzie! Czytaj dalej, a dowiesz się więcej. dalej
 • Barwa Siarkowa - przegląd najlepszych propozycji!

  Barwa Siarkowa - przegląd najlepszych propozycji!

  Choć trądzik kojarzy się z wiekiem dojrzewania, coraz częściej z wypryskami, zaskórnikami i niedoskonałościami zmagają się również osoby po 20., a nawet 30. roku życia. Z pomocą przychodzą kosmetyki Barwa Siarkowa. dalej
 • Dlaczego warto używać podpisu elektronicznego?

  Dlaczego warto używać podpisu elektronicznego?

  Podpis elektroniczny jest dziś coraz bardziej popularnym sposobem identyfikacji w internecie podczas podpisywania elektronicznych dokumentów. dalej
 • Dress code wiosną - co wypada ubrać, a czego nie w ciepły dzień?

  Dress code wiosną - co wypada ubrać, a czego nie w ciepły dzień?

  Wiosna zbliża się wielkimi krokami, zatem już dziś warto uzupełnić szafę o kilka elementów garderoby, by zadbać o różnorodność stylizacji. dalej
 • Jaki kombinezon damski wybrać na wiosnę 2021? Najmodniejsze kolory i fasony tego sezonu

  Jaki kombinezon damski wybrać na wiosnę 2021? Najmodniejsze kolory i fasony tego sezonu

  Wygodny i podkreślający kobiece atuty - nic dziwnego, że kobiety pokochały kombinezony i tak chętnie noszą je w wielu zestawach i na różne okazje. dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Rozrywka, kultura i muzyka

 • 1

Podróże, auta i technologia

 • 1

Biznes i finanse

 • 1
środa, 20 styczeń 2021 12:01

Ticketmaster zapłaci 10 milionów dolarów kary za nieuczciwe zachowanie

2020 rok pokazał nam jeszcze bardziej, że przyszłość należeć będzie do sfery online. Już teraz zamiast tradycyjnych kasyn stawiamy na te internetowe oferujące bonus bez depozytu.

Ponadto kupujemy bilety online czy nawet bierzemy udział w koncertach na serwisach streamingowych. Walka o klienta powoduje jednak, że dochodzi do nieuczciwej konkurencji. Właśnie sporą karę zapłacić musi w Stanach Zjednoczonych serwis Ticketmaster.

Kara za złamanie prawa

Serwis Ticketmaster niedawno dobrowolnie zgodził się zapłacić 10 milionów dolarów kary za włamanie się do sieci konkurencji. Firma należąca do Live Nation przyznała się, że zatrudniła byłego pracownika od konkurencyjnego sprzedawcy biletów - marki CrowdSurge, a następnie wykorzystali jego wiedzę. Ten pracownik udostępnił im swoje stare nazwy użytkownika i hasła, które nie zostały wycofane u dawnego pracodawcy. Wszystko to miało na celu poznanie wewnętrznego działania CrowdSurge i pokonanie tej marki w swojej branży.

Prokurator kierujący śledztwem oficjalnie stwierdził, że pracownicy Ticketmaster wielokrotnie i w nielegalny sposób uzyskiwali dostęp do komputerów konkurentów bez stosownego upoważnienia, używając skradzionych haseł w celu nielegalnego gromadzenia danych biznesowych. To jednak nie wszystko, gdyż pracownicy Ticketmaster wręcz bezczelnie zorganizowali spotkanie branżowe, na które to zaprosili cały oddział konkurencji, na którym skradziono dodatkowe hasła.

Nie jest to nowa sprawa, albowiem oskarżenia o włamanie zostały zgłoszone w 2017 roku po tym, jak firma CrowdSurge pozwała Live Nation za naruszenia przepisów antymonopolowych. Proceder trwał już wiele lat, gdyż wspomniany pracownik został zatrudniony już w 2013 roku przez Live Nation. Okazał się nim niejaki Stephen Mead. Osoby zarządzające Ticketmasterem zachęcali go do ujawnienia tajemnic starego pracodawcy. Chodziło nie tylko o logowanie się na stronach z danymi analitycznymi dla firm, lecz także szpiegowanie, zbieranie danych. Ticketmaster miał ponoć używać niezabezpieczonych, ale trudnych do znalezienia linków do podglądu stron z biletami. Ticketmaster zebrał zatem arkusz kalkulacyjny z każdą znalezioną stroną z biletami, pozwalając mu zidentyfikować artystów, którzy korzystali z usług konkurencji, a następnie kontaktował się z nimi w celu oferowania własnych usług.

W 2015 roku CrowdSurge połączył się z Songkick, dzięki czemu zyskał o wiele więcej możliwości prawnych, aby walczyć z nieuczciwą konkurencją. Songkick pozwał Live Nation i Ticketmastera za naruszenie przepisów antymonopolowych. W 2018 roku Songkick pozbył się swoich udziałów, jednak według nieoficjalnych informacji zaakceptował ugodę od Live Nation w wysokości co najmniej 110 mln dolarów.

Oczywiście Ticketmaster w oficjalnym komunikacie wyraziło zadowolenie, że sprawa została zakończona, a wszystkie osoby, które były zaangażowane w ten proceder, zostały zwolnione. Można stwierdzić zatem, że firma umyła ręce i udaje, że nikt wyżej postawiony nie wiedział nic o działaniach swoich pracowników. Zgoda na karę sprawiła, że postępowanie według amerykańskiej ustawy o oszustwach komputerowych i nadużyciach zostało odroczone. Firma obok zapłaty 10 mln będzie znajdować się pod kontrolą i musi przedstawiać roczne sprawozdania z postępowania przez następne trzy lata.

Cała sprawa zatem pokazała, że walka o internetowego klienta, miłośnika muzyki oraz koncertów jest niezwykle zażarta. Już dziś rzadko kiedy możemy kupić bilet bezpośrednio od artysty, a wszystko przewija się właśnie przez pośredników, organizatorów. Między innymi z tego względu wiele osób narzeka w Polsce na ceny biletów, gdzie często za najtańsze bilety światowych gwiazd musimy zapłacić 300 czy 400 złotych.  

© 2013-2020 by SN2.EU