poniedziałek, 23 listopad 2020 20:02

Wiedźmin 4 – czy będzie nowa odsłona serii?

Premiera Wiedźmina 4 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń przez graczy w Polsce i na świecie. Już z pewnością wiemy, że czwarta część serii powstanie. Niestety zajmie to trochę czasu. Na razie, gracze będą musieli przerzucić się na inne rozrywki komputerowe.

My oczywiście polecamy starsze wersje gry. Dodatkowo, w świecie hazardu znajdzie się jeszcze wiele innych gier, które mogą wciągnąć graczy w wir przygód. Dla prawdziwych poszukiwaczy ryzyka polecamy również zakłady e-sportowe i kasyna online, takie jak VulkanVegas Casino i wiele innych.

Nowa odsłona gry Wiedźmin

CD Projekt RED już potwierdził nową odsłonę gry. Polskie studio wraz z Andrzejem Sapkowskim podpisało porozumienie i już wkrótce rozpoczną się pracę nad kontynuacją gry.

Popularność Wiedźmina wzrosła drastycznie po premierze serialu "The Witcher" na Netflixie, który również planuje nakręcić kontynuację serialu.

Według niektórych danych, produkcja gry potrwa kilka lat. Jeśli praca rozpocznie się w tym roku, to mamy nadzieję, że gra ujrzy światło dzienne w 2025 roku. Nie jest to jednak pewnikiem, przecież oczekiwania wobec gry Wiedźmin 4 są bardzo wysokie, dlatego twórcy muszą skupić na wysokości zadania.

Prawdopodobnie prace nad nową odsłoną gry ruszą dopiero po premierze Cyberpunk 2077. Premiera tej gry ma się odbyć we wrześniu 2020. CD Projekt RED będzie potrzebował 4-5 lat na stworzenie nowej gry. Nadzieję na szybszą premierę gry wciela informacja o tym, że koncept gry jest już prawie gotowy, więc przynajmniej jakaś część prac jest już wykonana.

Wiedźmin 4 bez Geralta z Rivii

Często słyszy się takie pogłoski, że nową bohaterką gry z serii Wiedźmin będzie Ciri. CD Projekt Studio jeszcze przed premierą trzeciej części Wiedźmina zapowiedziało, że będzie to ostatnia gra z Geraltem w roli głównej i zamknięcie trylogii. Nikt jednak nie wierzył, że będzie to koniec gier w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Jak już wyżej wspomnieliśmy, po premierze serialu na Netflixie zainteresowanie wszystkim, co jest związane z Wiedźminem, znacznie wzrosło. Premiera filmu przyczyniła się do wzrostu sprzedaży książek, a fani Wiedźmina z niecierpliwością czekają na kolejny sezon.

Prezes CD Projekt RED, Michał Kiciński, zapowiedział, że firma nadal będzie skupiała się na rozbudowanych grach dla jednego gracza typu single player”. Deweloperzy mają dwa światy, które mogą rozwijać  – “wiedźmińskie” i “cyberpunkowe”.

Skoro historia Geralta została zakończona, producenci gry są zmuszeni znaleźć nowego bohatera. Naturalnym wyborem wydaje się Ciri, która epizodycznie pojawiała się w poprzednich seriach gry. Aczkolwiek etapy z nią były tylko drobnymi wycinkami.

Borys Nieśpielak, w swoim podcaście Rock i Borys, również przekonuje swoich słuchaczy, że powstaje gra, gdzie Ciri będzie główną bohaterką. Rzecz jasna, są to tylko stwierdzenia pojedynczych osób i nie ma żadnych konkretów na ten temat..

Wcześniejsze odsłony gry

Wiedźmin to marka, która świetnie sprzedaje się nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Wszystkie gry z tej serii znalazły już ponad 50 milionów nabywców.

Pierwsza gra z cyklu została wydana w 2007 roku na komputery PC i było to debiut studio CD Projekt Red. Kolejna część pojawiła się dopiero w 2011 roku: The Witcher: Zabójcy królów. A już w 2012 roku fani gier mogli wypróbować Wiedźmin 2: Edycja Rozszerzona.

W 2015 roku na rynek gier trafiła kolejna odsłona serii Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wprowadzono tu wiele ulepszeń. Nowością był także zróżnicowany i otwarty świat z ogromem pobocznych aktywności. Seria doczekała się również kilku odsłon pobocznych.

Głównym bohaterem dotychczasowych odsłon Wiedźmina był dobrze znany fanom książek Sapkowskiego Geralt z Rivii. Fabuła gry nie odzwierciedla jednak bezpośrednio wszystkich przygód Geralta z książek. Gra pozwalała poznać nowe perypetie tytułowego wiedźmina.

Wszystkie serie Wiedźmina są nadal bardzo popularne i często kupowane przez graczy. Miejmy nadzieję, że nowa wersja spełni oczekiwania wszystkich zainteresowanych i nie pozwoli długo na siebie czekać.

© 2013-2020 by SN2.EU