wtorek, 25 sierpień 2020 16:15

Typowanie LoL w zakładach bukmacherskich – co to jest i jak obstawiać zakłady?

Typowanie LoL Typowanie LoL

League of Legends to kultowa gra ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem graczy na całym świecie. Zapewnia proste rozgrywki, ale pełne niesamowitych zwrotów akcji oraz emocji. Na czym dokładnie polega typowanie LoL? Jak zacząć obstawianie tych zakładów? Na te i podobne pytania odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

 

  1. Co to jest typowanie LoL?

  2. Gdzie obstawiać zakłady LoL?

  3. Jak obstawiać mecze LoL?

Co to jest typowanie LoL?

Typowanie LoL to po prostu obstawianie zakładów w grze League of Legends. Ta niezwykle popularna gra została uznana w 2012 roku za pełnoprawny sport, czego efektem jest systematyczne zwiększanie liczby e-sportowców uprawiających tę dyscyplinę. Regularnie odbywają się również turnieje LoL, których wyniki można typować w zakładach bukmacherskich.

Gdzie obstawiać zakłady LoL?

Aby rozpocząć typowanie zakładów LoL, należy zarejestrować konto u legalnego bukmachera oferującego taką możliwość. Mimo że oferta zakładów różnych bukmacherów staje się powiększa, to nie wszyscy oferują możliwość obstawiania e-sportów. Dlatego też jeśli zależy ci właśnie na LoL, upewnij się, że serwis obsługuje tę dyscyplinę. Jednym z portali, na którym na pewno można obstawiać te zakłady, jest polski bukmacher LV Bet. Oferuje on możliwość obstawiania wszystkich najważniejszych turniejów tej fascynującej gry, odbywających się zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Jak obstawiać mecze LoL?

Typowanie meczów League of Legends nie jest proste z różnych przyczyn. Przede wszystkim gra ta charakteryzuje się dużą zmiennością. Błędy zdarzają się wszystkim graczom, a nawet najmniejsza pomyłka może skutkować całkowitą zmianą sytuacji na mapach, a w rezultacie znacząco wpłynąć na wynik meczu. To wszystko sprawia, że typowanie zakładów w LoL jest naprawdę nieprzewidywalne.

Czym więc powinien cechować się dobry typer turniejów LoL? Powinien przede wszystkim posiadać sporą wiedzę na temat zawodników biorących udział w zawodach, jak również rzecz jasna samej gry. Liczy się też dobre wyczucie. Przygotowując się do typowania zawodów, należy też oczywiście poznać zasady rozgrywki oraz postacie. Takie pojęcia jak zabicie barona, inhibitor albo nexus to tylko kilka z obowiązkowych do poznania terminów. Z nimi bowiem związane są nie tylko zawody, ale różne zakłady specjalne.

Ważna jest też znajomość zawodników biorących udział w rozgrywkach. Zazwyczaj bowiem większość profesjonalnych graczy używa tych samych postaci, przez co łatwo jest przewidzieć skład poszczególnych drużyn, co przekłada się na zachowanie na mapie oraz grę zawodników.

Komunikat o konsekwencjach udziału w nielegalnych grach hazardowych

Należy korzystać, tylko z bukmacherów legalnie działających w Polsce tj. posiadających, wydane przez Ministerstwo Finansów, zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć internet. Uczestnictwo w nielegalnych zakładach bukmacherskich, wiąże się z konsekwencjami narażenia się na wysokie kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

Komunikat o ryzyku związanym z uczestnictwem w zakładach bukmacherskich

Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich:

nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę;
nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze;
zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami;
nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy;
grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Symptomy uzależnienia od hazardu mogą się ujawnić m.in. poprzez: silną i trudną do odparcia chęć zagrania, utratę kontroli na ilością czasu i pieniędzy przeznaczanymi na grę, poczuciem winy związanym z uczestniczeniem w grze, wydawaniem większej części lub wszystkich pieniędzy na grę, pożyczaniem pieniędzy w celach przeznaczenia pożyczki na uczestnictwo w grach hazardowych, traktowaniem gry jako ucieczki od pozostałych problemów życiowych, utratę zainteresowania rodziną, znajomymi lub innymi rozrywkami.

© 2013-2020 by SN2.EU