środa, 21 marzec 2018 10:36

Czy warto wynająć biuro w centrum Warszawy?

Znalezienie biura na wynajem w Warszawie wiąże się z kilkoma kwestiami do wyboru. Oczywiście przy założeniu, że biura są dostępne i jest w czym wybierać. Jeśli tak jest i dodatkowo zasoby finansowe najemcy są wystarczające, wówczas można rozważyć wynajęcie biura w centrum stolicy.

 

Warszawa ma kilka centrów biznesowych. Jednym z nich jest właśnie ścisłe centrum Warszawy, czyli Śródmieście. To tam jest największe skupisko biurowców i największa powierzchnia biurowa. Wiele firm, wynajmując biuro w Warszawie, wybiera właśnie centrum Warszawy. Inne dzielnice, gdzie jest duże skupisko biur to Mokotów i Wola. Ciekawe oferty biura na wynajem na Mokotowie znaleźć można tutaj: http://www.biura-mokotow.com/properties/ Oczywiście, biura można znaleźć w każdym miejscu miasta.

Biuro w centrum Warszawy - zalety

Posiadanie biura w centrum Warszawy uważane jest za oznakę prestiżu. To właśnie w centrum stolicy stoją znane wysokościowce. Z reguły wynajmują w nich biura największe korporacje, a to z racji tego, że ceny są tam dość wysokie.

Wynajmując biuro w Warszawie i wybierając centrum miasta, otrzymuje się też atut w postaci lokalizacji w centrum komunikacyjnym miasta. Przez centrum przebiega wiele linii komunikacyjnych, w tym metro. Zazwyczaj jest tak, że dużo łatwiej będzie pracownikom dojechać z obrzeży miasta do centrum, niż z jednej peryferyjnej dzielnicy do drugiej. Łatwiej będzie też to zrobić klientom i kontrahentom. Centrum Warszawy to też lepsza infrastruktura w postaci sklepów czy punktów usługowych, w tym gastronomi, banków czy innych.

Wady wyboru biura w centrum Warszawy

Poszczególne miejsca w centrum Warszawy różnią się od siebie. W niektórych z nich mogą wystąpić problemy, które uprzykrzą życie pracownikom, a klientom utrudnią dotarcie. Należą do nich na pewno korki i zatłoczone ulice. Nierzadko bardzo wydłuża to dojazd do biura. Nawet dzielnice takie jak Mokotów mogą być bardzo zakorkowane. Duża liczba samochodów w centrum Warszawy to też problemy z parkingiem. Praca w centrum miasta nie każdemu też odpowiada, szczególnie gdy jet to ruchliwe i hałaśliwe miejsce.

Biuro w Warszawie zlokalizowane w centrum to też wyższa cena najmu niż biuro umiejscowione dalej od centrum. Jednak dla wielu najemców koszt nie jest aż tak poważnym mankamentem, gdy ważny jest prestiż biurowca.

Kiedy warto wybrać biuro w centrum Warszawy?

Mimo kilku mankamentów posiadania biura w centrum Warszawy, są sytuacje, kiedy warto, a nawet trzeba wybrać właśnie tę lokalizację. Warto zlokalizować biuro w Warszawie i w jej centrum, gdy lokalizacja jest atrakcyjna, w miarę spokojna, dysponuje miejscami parkingowymi, a sam komfort biura jest wysoki.

Centrum Warszawy to najlepsze miejsce na biuro, gdy jest ono odwiedzane przez wielu klientów i kontrahentów. Dogodna lokalizacja i łatwość znalezienia biura na pewno wpłyną pozytywnie na to, jak firma jest postrzegana i odbierana. Ten argument jest oczywiście zależny od charakteru firmy i jej działalności.

Wybór miejsca pod biuro w Warszawie, czy to będzie Śródmieście, Wola czy Mokotów, zależy od wielu czynników i każda firma we własnym zakresie musi dokonać analizy.

Czytany 217 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Biznes i finanse

  • 1