poniedziałek, 26 luty 2018 15:57

Sprzątanie biur i firm

Firmy sprzątające świadczą najwięcej usług klientom biznesowym. Przedsiębiorstwa prowadzące biura, mające hale produkcyjne i magazynowe, bardzo często decydują się na zatrudnienie osób sprzątających. W dzisiejszych czasach nie tylko hotele, restauracje i firmy usługowe potrzebują dodatkowych pracowników do sprzątania, ale w zasadzie każda duża lub dynamicznie rozwijająca się firma.

Dlaczego warto zatrudnić sprzątaczkę do swojej firmy?

Głównym zadaniem osoby sprzątającej jest dbanie o utrzymanie porządku w siedzibie firmy, na hali, magazynie, w biurze lub gdziekolwiek indziej, gdzie prowadzona jest działalność. Porządek jest niezbędny, jeśli do danego pomieszczenia przychodzą klienci czy kontrahenci, ponieważ wpływa on na wizerunek całej firmy.

Zatrudnienie osoby do sprzątania to także doskonałe rozwiązanie dla małych firm, w których zatrudnia się niewielu pracowników. Zazwyczaj mają oni bardzo dużo obowiązków, których realizacja wpływa bezpośrednio na wzrost dochodów przedsiębiorstwa lub jego rozwój. Tacy pracownicy zwyczajnie nie mają czasu na utrzymanie czystości. Poza pobieżnym ogarnięciem własnego biurka, trudno im znaleźć czas na umycie podłogi czy posprzątanie kuchni. Nie wspominając już o czyszczeniu wspólnej toalety, z której korzystają wszyscy pracownicy. Trudno oczekiwać od któregoś z nich, że podejmie się tego zadania, jeśli został zatrudniony na zupełnie innym stanowisku.

Na co warto zwrócić uwagę podczas zatrudniania osoby sprzątającej do biura?

Podstawową rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, gdy decydujemy się zatrudnić osobę do utrzymania czystości jest ustalenie zakresu jej pracy oraz terminu wykonywania obowiązków. Najczęściej sprzątanie odbywa się poza godzinami pracy biura, ponieważ tylko wtedy sprzątaczka ma nieograniczony dostęp do pomieszczeń, może bez problemów uruchomić odkurzacz czy zmyć podłogę. Kolejną ważna kwestią jest zapewnienie pracownikowi narzędzi do pracy, czyli przede wszystkim środków czystości. Jeżeli jednak decydujemy się na wynajęcie pracownika z firmy sprzątającej, to warto zorientować się, czy dana firma zapewnia środki czystości i sprzęt. W większości przypadków tak właśnie jest.

*Kompleksowe usługi sprzątania biur i firm można zamówić przez stronę www.poznan-czyszczenie.pl.

Czytany 270 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Biznes i finanse

  • 1