poniedziałek, 26 marzec 2018 09:00

Pożyczka od firmy a kredyt w banku – czym się różnią?

W domowym budżecie nie zawsze znajdują się dodatkowe środki, by zapłacić za naprawę samochodu, kosztowne leki czy inne, nieplanowane potrzeby. Są różne możliwości, by wyjść z kłopotów finansowych. Bardzo często Polacy decydują się na zaciągnięcie zobowiązania w postaci kredytu albo pożyczki. Czym różnią się te rozwiązania i jakie są wady oraz zalety gotówki z firm finansowych w porównaniu do banków?

Pożyczka a kredyt – różnice

Pożyczek udzielają firmy, które są zarejestrowanymi podmiotami gospodarczymi. W przeciwieństwie do banków nie podlegają one pod Krajowy Nadzór Finansowy i w swoich działaniach nie są zobowiązane do postępowania zgodnie z jego regulacjami. Dlatego właśnie, chociaż w banku na rozpatrzenie wniosku czeka się czasem kilka tygodni, w firmie pożyczkowej gotówkę można otrzymać w zasadzie od ręki. Często wystarczy jedynie dowód osobisty i numer rachunku bankowego, nie trzeba przedstawiać zaświadczeń ani wyciągów z konta. Pożyczkę można otrzymać nawet bez wychodzenia z domu – przez Internet. Więcej przydatnych informacji na ten temat można przeczytać na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/szybka-gotowka-opinie/.

Umowa – warto czytać dokumenty

Przed podpisaniem każdej umowy należy zapoznać się z jej warunkami i wyjaśnić z doradcą wszystkie kwestie, budzące wątpliwość. W dokumentach kredytowych istotną wartością będzie RRSO – rzeczywista roczna stopa procentowa oraz wysokość miesięcznej raty. Na te same zagadnienia warto zwrócić uwagę przy rozmowach z firmą pożyczkową, istotna jest również wysokość prowizji oraz marży. W każdej umowie dotyczącej pożyczania środków powinien znaleźć się również zapis o wysokości odsetek w przypadku zwłoki oraz informacja o monitach – przypomnieniach o zapłacie. Jeśli jakiegoś zapisu brakuje w umowie, należy zapytać o niego doradcę, a w przypadku wątpliwości nie podpisywać dokumentów.

Nieplanowane wydatki potrafią zrobić dużą dziurę w domowym budżecie. Gdy brakuje pieniędzy, dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie ze wsparcia finansowego banku lub firmy pożyczkowej. Każda z tych form ma swoje dobre i złe strony, a wszystko zależy od indywidualnej sytuacji finansowej.

© 2013-2020 by SN2.EU