czwartek, 08 wrzesień 2016 11:47

Obsługa podatkowa przy pracy i działalności za granicą - jak ugryźć temat

Otworzenie się granic państw Unii Europejskiej na pracowników z Polski spowodowało, że wielu obywateli naszego kraju zdecydowało się na podjęcie pracy zagranicą. Najwięcej Polaków podejmuje pracę w Wielkiej Brytanii, Niemczech, krajach Skandynawskich, Francji i Hiszpanii. Sporo osób decyduje się również na wyjazdy poza granice Starego Kontynentu.

Jak się okazuje, również prowadzenie własnego biznesu staje się bardziej opłacalne poza granicami naszego kraju. Dotyczy to zarówno wielkich firm, jak i drobnych przedsiębiorców. Osoby prowadzące swoje firmy decydują się na przeniesienie biznesu za granicę, z uwagi na o wiele niższe opłaty związane z prowadzeniem swojej firmy np. w Wielkiej Brytanii czy Norwegii. Ale czy faktycznie się to opłaca i czy jest to bezpieczne rozwiązanie. A także czy kontrahenci z Polski będą chcieli współpracować z firmą, która jest opodatkowana na innych zasadach?

To są tylko niektóre z pytań, jakie zadają sobie osoby chcące pracować lub prowadzić firmę za granicą. Jest ich o wiele więcej. Najczęściej zastanawiamy się, w jaki sposób odzyskać zwrot podatku dochodowego lub podatku VAT z zagranicy. Często padają również pytania o to, jak założyć i prowadzić własną firmę zagracą oraz gdzie szukać pomocy, jeśli chodzi o załatwienie wszelkich formalności.
Pierwszą i najważniejszą kwestią jest znalezienie zaufanej firmy, której pracownicy staną się naszymi pełnomocnikami za granicą. W zależności od tego, czego oczekujemy pomogą w załatwieniu wszelkich formalności, przeprowadzą proces zakładania firmy w innym kraju i będą odpowiedzialne za kontakty z zagranicznymi urzędami.

Przykładem takiej firmy jest Europejskie Centrum Podatkowe, które posiada biura w całym kraju. Więcej na temat działalności firmy można przeczytać na jej stronie internetowej http://www.ecpodatkowe.pl/.

Na stronie można odnaleźć również praktyczne porady dla przedsiębiorców i osób fizycznych, a także artykuły z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania związane z pracą i zagranicznymi systemami podatkowymi. Centrum organizuje również szkolenia, których tematyka wpisuje się w zagadnienia związane z tą tematyką.

© 2013-2020 by SN2.EU