środa, 24 sierpień 2016 10:40

Złote zasady udanej współpracy z biurem rachunkowym

Wybór biura rachunkowego nie jest proste. Kiedy jednak decydujemy się powierzeniu swoich finansów osobom trzecim, należy ustalić kilka zasad.

Ustanowienie jasnych, klarownych, zrozumiałych zasad jest kluczem do sukcesu. Dzięki temu unikniemy nieporozumień, a w przyszłości również i problemów.

Ustal obowiązki biura rachunkowego
Przedstaw swoje oczekiwania, powiedz, jaki zakres obowiązków będzie dotyczył firmy, która podejmie się z Tobą współpracy. W przypadku różnych firm, taka współpraca przybiera inną postać. Wiele biur posiada szeroki zakres usług, np. Tax–In i to ty decydujesz, z których nich skorzystasz. Nie chodzi tutaj tylko o usługi księgowe, rozliczanie PIT, podatków, umów, ale również kontakty z urzędami w Twoim imieniu. Istnieje również możliwość skorzystania z usług finansowych, kadrowych, a nawet spotkania się z ekspertem i zaczerpnięcia wielu porad z zakresu prowadzenia firmy i sposobu zwiększenia jej rentowności.

Kontakt po 16:00
Ważne jest, abyś w sytuacjach kryzysowych mógł liczyć na pomoc specjalistów, z którymi podjąłem współpracę. Bywają sytuację, w których kontakt ten jest konieczny nawet po godzinach pracy biura rachunkowego. Potrzebujesz pilnej porady w decyzji, którą musisz szybko podjąć. Warto, zatem zapytać o możliwość kontaktu w pilnych sytuacjach poza godzinami pracy.

Terminowo dostarczaj dokumenty księgowe
To bardzo ważna kwestia. Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, wyznacz do tego celu pełnomocnika. Wczesne przesłanie dokumentów znacznie ułatwia pracę biura. Wtedy masz pewność, że wszystko przejdzie pomyślnie, bez komplikacji i… na czas. Informuj również o wszystkich zmianach majątkowych, które miały miejsce w Twojej firmie.

Ubezpieczenie OC biura księgowego
Zanim podejmiesz pracę z danym biurem rachunkowym zorientuj się, czy posiada ono ubezpieczenie OC doradcy. Każdy jest tylko człowiekiem, a podejmowanie pewnych działań, wykonywanie pewnych zawodów wiąże się z ryzykiem. Dlatego warto, aby biuro rachunkowe, z którym rozpoczniesz współpracę miało takie ubezpieczenie. Wtedy w razie popełniania przez nie błędu, dostaniesz odszkodowanie.

© 2013-2020 by SN2.EU