Sn2 Europe

  •  
  •  
Jakie macie pierwsze skojarzenia na hasło Urugwaj? Jeden się krzywo uśmiechnie, ktoś inny powie, że to chyba w Ameryce Południowej, jeszcze inny, że tam chyba jakaś opera mydlana miała swoje miejsce akcji. Mimo że nie jest to taki mały kraj, nadal niewiele o nim wiemy. Może pora to zmienić?
Niewielki kraj, który leży równocześnie na dwóch półkulach. Mowa oczywiście o Ekwadorze, który jest znany powszechnie tylko z jednej cechy: przechodzenia przez jego powierzchnię równika. Jednak to nie jedyny powód, który powinien skłonić Cię do zapoznania się z tym państwem. Chcesz poznać inne?
Któż z nas nie oglądał oper mydlanych, powstałych właśnie w tym kraju? Nasze skojarzenia dotyczące Wenezueli same w sobie są dowodem na to, jak jeszcze niewiele wiemy o świecie. Dlatego najwyższa pora na to, aby poszerzyć swą wiedzę. Proszę Państwa, przed Wami Wenezuela!
Małe, niepozorne i podległe. Choć znajdują się tuż u wybrzeży Argentyny, Wielka Brytania zaciekle uważa je za swoje terytorium. Czy coś więcej wiadomo o tych wyspach?
Zerknij na globus. Dokładniej na Amerykę Południową. Widzisz ten cienki pas na jej zachodnim wybrzeżu? To właśnie Chile – wyjątkowe państwo, które jest o wiele większe niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Ono właśnie jest bohaterem poniższego artykułu.

Strona 1 z 3